Implanty stomatologiczne

IMPLANTY I PROTEZY na IMPLANTACH

Implanty stomatologiczne to skuteczne rozwiązanie dla brakujących zębów

Marzysz o pełnym i zdrowym uśmiechu? Rozwiązaniem dla Ciebie mogą być implanty stomatologiczne – innowacyjna metoda przywracania piękna i funkcjonalności Twojemu uśmiechowi.

Spis treści

Dostępne usługi implantów stomatologicznych i protez opartych na implanatch w DM Dentalceramic

Wszczepianie implantów

Tomografia komputerowa

Konsultacja implantologiczna

Frezowanie łączników

Tymczasowe uzupełnienia protetyczne

Pobieranie wycisków

Protezy oparte na implantach

Mosty all in one

Mosty all in 4

Omówienie wyników i plan leczenia

Co to są implanty stomatologiczne?

Implant stomatologiczny inaczej nazywany zębowym to tytanowy zamiennik naturalnego korzenia zęba, który wyglądem przypomina małą śrubkę. Tytan, z którego jest zbudowany, to biokompatybilny materiał, dobrze tolerowany przez organizm człowieka, posiadający możliwość łączenia się z żywą kością w procesie tzw. osteointegracji. Implant możemy traktować jako swoisty fundament, na którym za pomocą łącznika zostanie zamocowana korona protetyczna – sztuczny ząb.

Implanty mogą zapobiec stopniowemu pogarszaniu się stanu kości i jej zanikowi, ponieważ naśladują działanie prawdziwych korzeni zębów, w naturalny sposób przenosząc siły gryzienia na kość. Konwencjonalne rozwiązania (np. mosty czy protezy) na to nie pozwalają. W związku z tym kształt i w efekcie profil twarzy ulega z biegiem czasu niekorzystnej zmianie.

Zastosowanie implantów to obecnie najlepsza metoda uzupełnienia braków zębowych. Implant zastępuje korzeń naturalnego zęba, podczas gdy sąsiadujące zdrowe zęby pozostają nietknięte – nie ma konieczności ich szlifowania, jak to ma np. miejsce w procesie odbudowy braków zębowych z zastosowaniem mostu protetycznego.

Jakie korzyści można osiągnąć z zastosowania implantów stomatologicznych.

  • Naturalny wygląd i komfort. Implanty są projektowane tak, aby doskonale wpasowywać się w resztę uzębienia, nadając uśmiechowi naturalny wygląd. Ich trwałość i komfort użytkowania sprawiają, że praktycznie zapominasz o ich istnieniu.
  • Odzyskanie funkcjonalności. Implanty przywracają zdolność do jedzenia ulubionych potraw bez żadnych ograniczeń. To stabilne rozwiązanie, które nie wymaga wyjmowania jak w przypadku tradycyjnych protez.
  • Zachowanie struktury kości. Brakujący ząb może prowadzić do utraty masy kostnej w szczęce lub żuchwie. Implanty stymulują kość, pomagając zachować jej zdrową strukturę.
  • Długoterminowe rozwiązanie. Odpowiednio pielęgnowane implanty mogą służyć przez wiele lat, co czyni je inwestycją w długotrwałe zdrowie jamy ustnej.
Pacjent podczas diagnostyki obrazowej. Na zdjęciu wykonanie zdjęcia tomografem komputerowym

Jak wygląda proces wszczepienia implantów stomatologicznych

Proces wszczepienia implantów stomatologicznych możemy podzielić na trzy najważniejsze etapy. Powodzenie zabiegu to ścisła współpraca pacjenta z lekarzem i stosowanie się do jego zaleceń już po samym zabiegu.

  • Przygotowanie do wszczepienia implantów. Przed rozpoczęciem implantacji najważniejsza jest dokładna diagnostyka, czyli badanie kliniczne, oraz wnikliwa ocena obrazu tomografii komputerowej, czyli trójwymiarowego rentgena wszystkich zębów oraz kości, w których są zakotwiczone. W Poradni DM Dentalceramic znajduje się centrum frezowania CAD/CAM, w którym projektowane są indywidualne łączniki implantologiczne o różnym stopniu nachylenia i głębokości wyłaniania z dokładnością do jednego mikrona. Konieczne jest wyeliminowanie wszystkich stanów zapalnych w jamie ustnej pacjenta.

    Część chirurgiczna. Część chirurgiczna polega na wszczepieniu implantu w znieczuleniu miejscowym. 
Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Proces integracji implantu z kością trwa  około pięciu miesięcy.  W tym czasie pacjent jest zabezpieczony tymczasowym uzupełnieniem protetycznym wykonanym  w systemie CAD/CAM. Implanty znajdują zastosowanie kliniczne w odbudowie pojedynczego lub kilku brakujących zębów, a nawet w całkowitym bezzębiu. Zabiegi są całkowicie bezbolesne.

  • Część protetyczna. Część protetyczna to odsłonięcie implantu i pobranie wycisku z transferem wyciskowym umożliwiającym odtworzenie filaru zęba. Inaczej mówiąc, to zaprojektowanie łącznika implantologicznego, na którym mocujemy pracę protetyczną. Mogą to być korony, mosty, protezy całkowicie oparte na implantach, mosty all in one oraz all in 4 (protetyka na implantach). Żadna inna metoda nie pozwala na tak komfortowy, estetyczny i zgodny z naturą efekt leczenia.

Czy wszczepianie implantów jest bolesne?

Wiele osób ma dreszcze na samą myśl o tym zabiegu. Jest to jednak błędne odczucie – z całą stanowczością można powiedzieć, że zabieg wszczepienia implantów przebiega łagodniej niż na przykład usuwanie zatrzymanej ósemki. Jedynym nieprzyjemnym doznaniem jest wibracja towarzysząca nawiercaniu otworu pod implant. Dlatego implanty wszczepiamy w znieczuleniu miejscowym, które całkowicie eliminuje ból.

Cennik usług implantów zębów, protez opartych na implantach w Dąbrowie Górniczej

Proteza szkieletowa

3000 zł

Proteza akrylowa osiadająca całkowita

1800 zł

Proteza akrylowa osiadająca do 5 zębów

1000 zł

Proteza kombinowana (do 2 zatrzasków w protezie)

3500 zł  

Proteza kombinowana (kolejny zatrzask w protezie powyżej dwóch)

100 zł

Korona na implancie

od 2300 zł

Szyna relaksacyjna

550 zł

Korona tymczasowa

150 zł, CAD/CAM – 300 zł

Korona porcelanowa na metalu (przody indywidualna charakteryzacja, CAD/CAM)

1300 zł

Korona porcelanowa na cyrkonie (indywidualna charakteryzacja)

2000 zł

Korona teleskopowa

1500 zł

Wkład Richmonda

1200 zł

Zatrzask, zasuwa

1200 zł

Onlay Inlay kompozytowy

500 zł

Onlay Inlay pełnoceramiczny

1000 zł

Licówka porcelanowa

2000 zł

Podścielenie protezy

450 zł

Dostawienie 1 zęba do protezy

(każdy następny 100 zł) 200 zł

Sklejenie protezy

od 150 zł

Proteza na implantach

3000 zł

Wymiana matrycy w protezie

120 zł

Zęby REF-LINE

700 zł

Implanty Dąbrowa Górnicza - Odkryj nowoczesne rozwiązania implantologiczne w sercu Zagłębia, które przywrócą Twojemu uśmiechowi dawną świetność i pewność siebie

Spis treści