Leczenie ortodontyczne

Ortodoncja

Osiągnij idealny uśmiech dzięki leczeniu ortodontycznemu

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która skupia się na diagnozowaniu, zapobieganiu i leczeniu wad zgryzu oraz niewłaściwego ustawienia zębów. Leczenie ortodontyczne jest nie tylko kwestią poprawy estetyki uśmiechu, ale także zdrowia jamy ustnej i ogólnego samopoczucia.

Spis treści

Dostępne usługi leczenia ortotdontycznego
w DM Dentalceramic Dąbrowa Górnicza

Konsultacja lekarza ortodonty

Aparat metalowy i estetyczny

Kontrola aparatu Schwarza

Pobranie wycisków pacjenta

Utrzymanie przestrzeni

Aparat samoligaturujący

Nakładki ortodontyczne Invisalign®

Kontrole aparatów stałych i ruchomych

Wizyta u ortodonty to pierwszy krok leczenia ortodontycznego w kierunku pięknego uśmiechu

Rozpoczęcie leczenia ortodontycznego zazwyczaj wymaga wizyty konsultacyjnej u ortodonty. Podczas tej wizyty specjalista oceni stan jamy ustnej pacjenta, wykona niezbędne badania, takie jak zdjęcia rentgenowskie i wyciski, oraz omówi dostępne opcje leczenia. Na podstawie zebranych informacji zostanie opracowany spersonalizowany plan leczenia.

Leczenie ortodontyczne przynosi liczne korzyści zarówno estetyczne, jak i zdrowotne. Poprawiając ustawienie zębów, można skorygować niewłaściwy zgryz, co może poprawić procesy żucia, trawienia i oddychania. Dodatkowo, estetycznie poprawiony uśmiech może zwiększyć pewność siebie i jakość życia pacjenta.

Leczenie ortodontyczne to inwestycja w zdrowie jamy ustnej oraz uśmiech, który przyciąga spojrzenia. Bez względu na wiek, warto skonsultować się z doświadczonym ortodontą, aby opracować spersonalizowany plan leczenia i rozpocząć drogę ku piękniejszemu uśmiechowi.

Jak dobieramy aparat ortodontyczny

Rodzaj aparatu ortodontycznego uzależniony jest od rodzaju wady zgryzu pacjenta. W Poradni Syberka podczas planowania leczenia ortodontycznego bardzo trudnych przypadków biorą udział specjaliści z dziedziny implantologii i protetyki. Taka korelacja pozwala uniknąć wątpliwości diagnostycznych i stworzyć optymalny plan leczenia naszych pacjentów.

Leczenie ortodontyczne to inwestycja w zdrowie jamy ustnej oraz uśmiech, który przyciąga spojrzenia. Bez względu na wiek, warto skonsultować się z doświadczonym ortodontą, aby opracować spersonalizowany plan leczenia i rozpocząć drogę ku piękniejszemu uśmiechowi.

Jakie aparaty ortodontyczne stosujemy w leczeniu

  • Aparat ortodontyczny stały jest przymocowany 
do zęba przez cały okres leczenia ortodontycznego. Ten rodzaj aparatu przeznaczony jest głównie dla młodzieży i osób dorosłych mających stałe uzupełnienie. Koryguje zęby pacjenta w krótszym czasie niż aparat ruchomy.
  • Aparat klasyczny metalowy – jeden z najczęściej stosowanych w ortodoncji. Przesuwanie zębów opiera się na siłach wytwarzanych przez łuk, który jest utrzymywany w szczelinach zamków ortodontycznych za pomocą ligatur. Istnieje
możliwość wyboru koloru zamków i łuków.
  • Aparat klasyczny kosmetyczny jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem przez pacjentów, którym zależy na wysokiej estetyce. Zamki i łuki kosmetyczne są półprzezroczyste  lub przezroczyste i dzięki temu są mniej widoczne na zębach. Wybór aparatu jest kluczową decyzją w dalszym leczeniu ortodontycznym.

Aparaty samoligaturujące DAMONA – to nowa technologia w ortodoncji. Na czym to polega?

W tradycyjnym aparacie ciasna ligatura dociska łuk do zamka ortodontycznego, tym samym ograniczając jego przesuwanie. Aby uniknąć tego typu działania, opracowano zamek samoligaturujący, w którym tarcie jest maksymalnie zredukowane.  Wykonano w nim coś w rodzaju „klapki”, która się otwiera i zamyka podczas wymiany łuków. Łuk w szczelinie zamka przesuwa się z minimalnym oporem, a to przyczynia się do skrócenia czasu leczenia i wydłużenia odstępów pomiędzy wizytami korygującymi. Elementy aparatu są dostępne w wersji metalowej i przezroczystej.

Skuteczne aparaty ortodontyczne
w korzystnej cenie

Leczenie ortodontyczne to inwestycja w zdrowie jamy ustnej oraz uśmiech, który przyciąga spojrzenia. Bez względu na wiek, warto skonsultować się z doświadczonym ortodontą, aby opracować spersonalizowany plan leczenia i rozpocząć drogę ku piękniejszemu uśmiechowi.

Dyskretne działanie nakładek ortodontycznych Invisalign. Skuteczne leczenie ortodontyczne

Nakładki Invisalign® to doskonała alternatywa dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych.
Wykonane są z przezroczystego materiału SmartTrack, więc są praktycznie niewidoczne. Można je samemu zdjąć w dowolnym momencie, np. na czas posiłku czy przed ważnym spotkaniem w pracy albo randką. Aby leczenie było skuteczne, aparat należy nosić 22 godziny na dobę. Nakładki Invisalign nie stwarzają ograniczeń, można w nich spać czy uprawiać sport, a leczenie trwa krócej niż w przypadku tradycyjnego aparatu ortodontycznego.

Jak to zastosować? 3 kroki leczenia ortodontycznego z nakładkami Invisalign®

Krok 1

Konsultacja ortodontyczna w DM Dentalceramic i cyfrowy skan jamy ustnej. Lekarz ortodonta porozmawia z Tobą o tym jak wygląda leczenie. Dzięki cyfrowej wizualizacji wyników leczenia pokaże, jak będzie wyglądać Twój uśmiech, gdy je zakończysz. Jest to alternatywa do klasycznych aparatów ortodontycznych.

Krok 2

Indywidualny zestaw nakładek. Na podstawie cyfrowego skanu zostanie wykonany specjalnie dla Ciebie zestaw nakładek ortodontycznych Invisalign. Co 1-2 tygodnie zakładaj kolejne nakładki, zgodnie z zaleceniami lekarza ortodonty, wraz z postępami w Twoim leczeniu. Nakładki należy nosić minimum 22 godziny dziennie.

Krok 3

Wizyty kontrolne u lekarza ortodonty.  Co 6-8 tygodni powinieneś odbyć wizytę kontrolną, na której lekarz ortodonta sprawdzi postępy w leczeniu, a Ty otrzymasz nowe nakładki. Po całym leczeniu ciesz się pięknym wymarzonym uśmiechem. Lekarz ortodonta będzie nadzorował cały proces.

Cennik usług leczenia ortodontycznego
w DM Dentalceramic Dąbrowa Górnicza

Konsultacja leczenia ortodontycznego (bez planu leczenia)

100 zł

Konsultacja leczenia ortodontycznego (z planem leczenia)

250 zł

Wycisk

150 zł

Aparat ortodontyczny Invisalign®

15000 zł

Aparat samoligaturujący (jeden łuk)

3000 zł

Aparat metalowy (jeden łuk)

2400 zł

Hyrax

1500 zł

Aparat Schwarza

1000 zł

Kontrola aparatu (jeden łuk)

200 zł

Kontrola aparatu (dwa łuki)

250 zł

Mikroimplant

400 zł

Kontrola aparatu ruchomego

100 zł

Ciesz się swobodą z Invisalign!
Wysoka skuteczność w korzystnej cenie

Spis treści